Autoengine.cz | Aktuální novinky a zajímavosti ze světa aut

Ideálně vyvážené kupé od Jaguaru co jede skoro 300 km/h a váží 1600 Kg a má v sobě elektromotor, že má být tohle ideální kupé? Nebojte, s tou elektřinou to nebude tak horké, baterie pomáhají při rozjezdu jakožto „power boost“ tlačítko.  [Foto, Video]

Toto nové kupé, které nám aktuálně představil Jaguar, se jmenuje C-X16, stále ještě s přídomkem Concept. Hned na úvod prozradím, že na Frankfurtském autosalonu můžeme očekávat živou premiéru, ovšem stále ještě tohoto konceptu. Reálný sériový kousek se z tohoto koncepčního klubka vyvine až tak příští rok.

Zpět k samotnému koncepčnímu stroji ohromující svými statistickými údaji. Dokonce se nám již naskytla možnost vidět ho i na videu. Bohužel ne však jeho jízdu zatím. Abych vás nenapínal dlouho jak je to s tím elektromotorem avizovaným v úvodu článku. Jde o 1,6 kWh (95 k) elektromotor schovaný za zadními sedačkami. Pomáhá tak klasickému motoru v rozjezdech a dle všeho zvládá i samostatnou ekologickou jízdu až do 80 km/h. Což je skvělá hodnota, jen o výdrži se nikde nedočtete. Ten hlavní, klasický motor skýtá 380 koní a jde o třílitrovou V6 s přeplňováním (kompresor).

Spolu s osmistupňovou automatickou převodovkou dokáže automobil vystřelit na sto kilometrovou hranici za 4,4 sekundy. Zběsilým tempem byste měli dosáhnout až maximálky 299 km/h. Podvozek je navržen z hliníkové platformy XK. Kupé je díky tomu dlouhé 4445 mm a široké 2048 mm.

Finální podoby se ve Frankfurtu tedy sice nedočkáme, i přesto je to však krásný automobil, který navrhoval šéfdesigner Ian Callum a dal si opravdu záležet. Jen ten interiér nám trošku připomíná Audi R8.
TIP: Nedávno jsme informovaly o C-X16 formou skici

Michal Král

Mezi obrázky se můžete přesouvat šipkami <- a ->

            

Jaguar C-X16 Compact Sports Coupe Concept

httpvh://www.youtube.com/watch?v=EXPAu9G7mQ0